Poezi satirike

PËRTEJ NUMRAVE…

 

Nga Halim Hasani

 

 

Sa herë tokën me gjak e kemi larë

Dhe sa herë gjaku na është tharë

Sa herë armiqtë na kanë sharë

Dhe sa herë derën na e kanë fikë

Nuk ka numra në Matematikë !

 

 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *