Ernest Kacani – Dj Nesti, dj që dashuron profesionin e tij

Ernest Kacani eshte dixhiji profesionist shqiptar ose i njohur ndryshe si Dj Nesti edhe pse ne mosh te re Dj Nesti ka bere per vete shume fansa . Gjate bisedes qe ne patem Dj Nesti na tregon qe ka shume fansa madje ka bere edhe shume fansa ta ndjekin ngaqo dhe kudo qe ka aktivitete. Plot 6 vjet qe ushtron ne menyre te perkier dhe me shume pasion profesionin si dj. Dj Nesti eshte shume I dashuruar me kete profesion madje thekson qe edhe kohen e lire qe ka e kalon duke shkarkuar programe dhe duke miksuar muzika te ndryshme . Pjesmarrja e tij eshte shume emadhe ne shume aktiviteti si dhe ceremoni te ndryshme familjare dhe shoqerore por edhe koncerte te shumta . Aktivitet e Ernest Kacinit jane shtumta si ne shqiperi por edhe jasht saj si ne shume vende te ndryshme si : Kosov Maqedoni Mal i zi Itali belgjik Gjermani Zvicer Franc Bosnje hercegovin etj. Ernest Kacani ose sic njihesh ndryshe Dj Nesti ne te urojme vetem suksese sepse tashme profesini dixhej eshte dashuria juaj.
Eno Cenko

14569830_10207353845385776_655995907_n

14593559_10207353831265423_1555425978_n

14593645_10207353845505779_443581715_n

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *